Вид на проживання (ВНЖ в Україні) – це документ, що засвідчує особу, який є підтвердженням законного проживання (тимчасового або постійного) іноземних громадян, а також осіб без громадянства на території країни перебування, іншими словами тимчасовий вид на проживання дає право легалізації іноземців, а також осіб без громадянства в певній країні.
Посвідка на тимчасове проживання
Посвідка на тимчасове проживання оформляється в установленому порядку і є підтвердженням законного тимчасового (терміном 1 рік) проживання іноземних громадян, а також осіб без громадянства на території України.
У законодавстві України прописані підстави для отримання тимчасового дозволу на проживання іноземцями та особами без громадянства, до них відносяться:
- Вид на проживання на підставі працевлаштування в Україні (одне з найбільш поширених підстав)
- Вид на проживання на підставі возз’єднання сім’ї з громадянами України або особами, які вже отримали тимчасовий вид на проживання в Україні
- Вид на проживання на підставі навчання в Україні
- Вид на проживання на підставі здійснення культурної, наукової, освітньої діяльності
- Вид на проживання на підставі участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги
- Вид на проживання на підставі проповідуванні релігійних навчань і ін.
Постійний вид на проживання
Посвідка на постійне проживання оформляється іноземним громадянам, які в’їжджають в Україну на постійне місце проживання (ПМП). Посвідка на постійне проживання посвідчує особу такого іноземця в Україні і є підтвердженням законного постійного проживання на території України.
Посвідка на постійне проживання – це документ, що засвідчує особу, який є підтвердженням законного постійного проживання іноземних громадян, а також осіб без громадянства на території певної країни.
Ключовим моментом в отриманні посвідки на постійне проживання є отримання дозволу на імміграцію (в разі, якщо іноземець перебуває за межами України), яке видається відповідно до встановленої законодавством України квоти, за певними винятками.
До категорії іммігрантів, для яких встановлена квота, відносяться:
- необхідні країні діячі культури і науки, а також особи, які інвестували в економіку держави не менше 100 тис. доларів США
- батьки, чоловік іммігранта та неповнолітні діти
- брат, сестра, дід, баба, онук, онука громадянина нашої країни
- особи, які раніше були українськими громадянами
- біженці або особи, які отримали притулок (після 3 років проживання)
- жертви торгівлі людьми (після 3 років встановлення статусу)
До категорії іммігрантів, яким надається дозвіл на імміграцію поза імміграційної квоти, відносяться:
- один з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України
- діти і батьки українських громадян
- особи, які мають право на придбання українського громадянства за територіальним походженням (докладніше можна ознайомитися в статті 8 Закону «Про громадянство»)
- особи, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України
- особи, імміграція яких становить державний інтерес для України
зарубіжні українці, подружжя закордонних українців, їх діти у разі їх спільного в’їзду та перебування на території України
Послуги «GUARDIUM»
Наші фахівці допоможуть розібратися Вам у всіх питаннях, пов’язаних з процесом отримання посвідки на проживання в Україні, одним із таких способів:
- безкоштовна консультація
- збір, оформлення і супровід при подачі всіх необхідних документів для оформлення посвідки на проживання, тобто повний супровід процесу
- юридична допомога на певному етапі оформлення посвідки на проживання, на якому у клієнта виникли труднощі
НЕ ЗНАЙШЛИ ТЕ, ЩО ШУКАЛИ?
ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ!
Ми обов'язково відповімо
на всі Ваші питання.